jak narysować kwiaty

Bardzo istotną kwestią, która ostatnimi czasy jest coraz to częściej omawiana w różnych kręgach kulturowych, jest: „jak narysować kwiaty?”. Co według mnie jest dziwne, okazuje się, że na świecie nie istnieje wcale wielu ekspertów w tej materii. Ciężko zdobyć rzetelną informację na temat tego jak faktycznie to robić. Istnieją na świecie ludzie, którzy posiadają niesamowity dar do rysowania wszystkiego praktycznie bez problemu. Nie muszą się zastanawiać nad tym jak narysować kwiaty. Gdyż jak tylko mają do dyspozycji kartkę papieru oraz cokolwiek do pisania lub rysowania, są w stanie stworzyć to co sobie wyobrażą.

Jak narysować kwiaty?

jak narysować kwiatyOsobiście, muszę przyznać, że do takich ludzi nie należę i rysowanie nie przychodzi mi z aż taką lekkością. Zdecydowanie, wolałbym, żeby była możliwość znalezienia wskazówek na temat tego, jakie są szablony i techniki rysowania różnych obiektów. Idąc w stronę szeroko pojętej florystyki oraz sztuki jej rysowania, można już na miejscu stwierdzić, że jest to ciężki kawałek chleba. Dlaczego? Kształty reprezentowane przez kwiaty odznaczają się wysokim stopniem skomplikowania i złożoności kolorów. Aby narysować na przykład piękną różę albo konwalię, należy zwrócić szczególną uwagę na to, z jakimi kwiatostanami mamy do czynienia, jakie rodzaje łodyg okalają nasze obiekty, jakie są kolory dominujące, jakie rodzaje liści i płatki na kwiecie można spotkać i tym podobne.

Ciężko zatem jednoznacznie stwierdzić, jak narysować kwiaty. Z pewnością, na świecie znajdą się zwolennicy przeróżnych teorii dotyczących tego, w jaki sposób należy podejść do rysowania. Będą tacy, którzy uważają, że najlepiej zaczynać od dołu. Inni będą myśleli całkiem na odwrót i będą rysować od góry, inicjując najpierw sam kwiatostan, przez łodygę po korzenie, wieńcząc wszystko odpowiednio spreparowaną glebą, charakterystyczną dla rejonów, gdzie dany kwiat zwykł rosnąć. Czy można powiedzieć, że jeden sposób jest lepszy niż inny? Osobiście twierdzę, że jest to raczej niemożliwe do sprawienia. Gdyż w zależności od tego, w jakim kraju się wychowaliśmy, jakie wartości nami rządzą, jak kreatywni jesteśmy, może zależeć czy dany sposób rysowania będzie dobry bądź nie.

Gdzie szukać natchnienia?

Wyjątkowo istotną rzeczą według mnie, jest jednak fakt, że artyzm musi wychodzić z głębi serca. Gdyż w przeciwnym razie, będzie źle i nasze dzieło będzie przekłamane w swoim przekazie. Nie warto tak robić. Trzeba ambitnie dążyć do tego, aby nasze dzieło w pełni wyrażało nasze uczucia, podejście do świata, ludzi, zwierząt, a w szczególności natury. To zawsze się zwraca. Generalnie rzecz ujmując, ludzie którzy kłamią w swoim przekazie, mają bardzo duże problemy z tym, żeby stworzyć coś konstruktywnego co ma ręce i nogi, a jeszcze do tego miałoby się sprzedać.

Dobrze wiadomo, że poruszony przeze mnie temat: „jak narysować kwiaty”, powstał z intencją stworzenia bazy danych dla początkujących malarzy. Aby mogli w pewien sposób zaczerpnąć natchnienia i garstki wiedzy na temat malowania flory. Muszę jednak od razu przyznać, że rysowanie nie jest łatwe i nie każdy jest w rzeczywistości predysponowany do tego, żeby być dobrym artystą, zdolnym malarzem i być w stanie namalować kwiatki. Jest to bardzo trudny orzech do zgryzienia. Dlatego też uważam, że nie powinniśmy się zrażać, kiedy ładny rysunek nie wyjdzie nam za pierwszym razem i próbować dalej.

Jak się nie zniechęcić?

jak narysować kwiatyCzasami może okazać się, że dopiero po dziesięciu próbach, nasze dzieło będzie wyglądało zadowalająco i będziemy mogli sprzedać je za rozsądną cenę. Ludzie nie będą chcieli kupować brzydkiego badziewia. Są raczej zainteresowani ładnymi rzeczami, które w elegancki sposób będą mogły ozdobić ich pokój albo kuchnię. Druga istotną sprawą dotyczącą tworzenia obrazów i rysunków jest dobór ramki. Ramka może być stworzona z różnych materiałów poczynając od drewna, plastiku, kompozytów, metalu kończąc na ceramice, gipsie i różnych pochodnych od przeróżnych materiałów. Ważnym elementem w tym wszystkim jest fakt, że musimy zwrócić uwagę na to, żeby treść naszego obrazu dobrze korespondowała z kompozycją ramki. Gdyż w przeciwnym razie będziemy autorami rzeczy niedorzecznej i ciężkiej do odebrania przez nawet najbardziej wnikliwych obserwatorów i koneserów sztuki.

Nie utrudniajmy ludziom tak zadania, sprawiajmy, żeby nasza sztuka była lekkostrawna i jak najbardziej zrozumiała dla każdego, kto będzie miał z nią jakąkolwiek styczność. Jak namalować kwiaty? Na pewno bardzo istotną kwestią jest to, żeby podejść do tworzenia każdej formy sztuki z odpowiednim nastawieniem. Gdyż w każdym przypadku, będzie ono bezpośrednio skorelowane z tym, jak będzie wyglądało nasze finalne dzieło. Nie dopuśćmy do tego, abyśmy rysowali słoneczniki, będące symbolem radości i lata w dniu, kiedy nie czujemy się zbyt radośni. A bardziej chcemy, żeby cały świat płonął. Dajmy sobie spokój, gdyż nasz obraz będzie wtedy diametralnie spaczony i w żaden sposób, nie przekaże charakteru słoneczników na swoim płótnie. Miejmy świadomość tego, jak duża odpowiedzialność spoczywa w rękach artystów i szanujmy oczy naszych obserwatorów.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here