Henna do brwi

Henna jest półtrwałą koloryzacją brwi, może być również wykorzystywana do barwienia rzęs. Jest pochodzenia naturalnego, pozyskiwana z liści i pędów rośliny hina. Hennę podczas zabiegu dobiera się pod kolor naturalnego odcienia brwi, w niektórych przypadkach należy dodać dodatkowe pigmenty. Wszystko po to, żeby efekt był jak najbardziej naturalny.

Rodzaje henny do brwi

Obecnie dostępnych jest kilka rodzajów henny do brwi. Zwykle różnią się one od siebie trwałością i końcowym rezultatem. Metoda powinna być zawsze dobrana indywidualnie. Bardzo ważne są również nasze preferencje.

Henna tradycyjna jest najpopularniejszą odmianą. Ma postać proszku, który należy rozrobić z wodą utlenioną.

Henna w kremie jest prostsza w aplikacji, również bardziej wydajna. Tutaj nie musimy łączyć jej z dodatkowym składnikiem. Kupujemy gotowy produkt do użytku.
Henna w żelu jest najnowszym rodzaje. Zyskała swoją popularność prostą i szybką aplikacją. Jej zaletą jest również delikatne barwienie skóry, henna bardziej ‚łapie włoski’. Dzięki temu efekt jest naturalniejszy.

Przeczytaj tez: http://www.cyber-fly.pl/pielegnacja-skory-twarzy-bledy-popelniamy/

Czym się różni henna proszkowa od żelowej?

Henna proszkowa ma zupełnie inną formę. Jest proszkiem, który należy połączyć z wodą utlenioną, aby otrzymać koloryzująca masę. Ten rodzaj henny mocno wnika w naskórek, co skutkuje silnym zabarwieniem. Pigment na włoskach utrzymuje się zazwyczaj 2-4 tygodnie.

Henna żelowa ma bardziej gęstą konsystencję. Wolniej zastyga na brwiach, w wyniku czego włoski farbuje powoli. Jest idealnym rozwiązaniem w przypadku osób, którym zależy na mniej intensywnym kolorze oraz dla osób początkującym. W przypadku tej henny mamy kontrolę nad procesem farbowania. Pigment w tym przypadku utrzymuje się na włoskach 2-3 tygodnie.

Henna brwi – czy da się zmyć nieudaną hennę?

Jeżeli doszło do sytuacji, gdzie wybrałyśmy nieodpowiedni odcień henny lub kolor jest zbyt intensywny, nie musimy panikować. Wystarczy użyć płynu do demakijażu, który bazuje na alkoholu, wody utlenionej lub pianki do golenia. Należy nałożyć preparat na brwi na kilka minut, następnie pocierać wacikiem w tym miejscu, aż efekt będzie satysfakcjonujący.

Źródło: https://aktywniniezalezni.pl/

[Głosów:1    Średnia:1/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here